Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Nyáryovská kúria

Nyáryovská kúria oplotenieKúria patrí medzi najstaršie stavby v Bučanoch. Leží na najvyššom mieste obce a táto význačná poloha naznačuje staršie jadro objektu, na ktoré sa postupne nabaľovali mnohé prestavby od renesancie cez barok a klasicizmus až po poslednú štýlovú úpravu na prelome 19. a 20. storočia.

Dnešná kúria má pôdorys zalomeného L s trojtraktovým členením. Je to prízemná stavba s valbovou strechou. Okná a dvere sú zvýraznené drevenými ornamentálnymi ozdobami. Popred obytné miestnosti radené v traktoch vedľa seba je otvorená chodba s hladkými stĺpmi ukončenými jednoduchou dórskou hlavicou.

Od začiatku storočia patrila táto budova Fould-Springerovmu veľkostatku. Sídlil tu riaditeľ veľkostatku so služobníctvom. Naposledy to bol diplomovaný agronóm Július Melčický.

citované z knihy "Bučany a Bučančania"

Nyáryovská kúria

 

Svadobné fotenie v kúrii

Kultúrno-spoločenské centrum prenajíma priestor Nyáryovskej kúrie za účelom svadobného fotenia. Za poplatok 10 Euro je interiér kúrie sprístupnený na čas 1 hodiny. Objednať sa môžete minimálne týždeň vopred -  počas pracovných hodín osobne, telefonicky na čísle 0904 54 54 36 alebo kedykoľvek mailom na adrese kultura.bucany@gmail.com.

Svadobné fotenie v kúrii


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

web - Nyáryovská kúria

navstevalekara.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka