Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

OFK Bučany

Samozrejmou súčasťou života obce sú tiež športové aktivity našich občanov. Tieto sa sústreďujú predovšetkým v činnosti miestnej Telovýchovnej jednoty Bučany. Táto je pokračovateľom bohatej športovej tradície, ktorej základy siahajú do roku 1921, do roku vzniku miestneho športového klubu ŠK Bučany. Počiatky činnosti boli späté predovšetkým pôsobením futbalového mužstva, ktoré hrávalo svoje stretnutia na ihrisku povedľa súčasného Horného cintorína. V 50. rokoch sa klub premenoval na Dynamo a športové ihrisko našlo priestor na miestach, kde pôsobí klub dodnes. Začiatkom 60. rokov prichádza opäť k zmene názvu klubu na TJ Družstevník Bučany, pod ktorým funguje aj v súčasnosti. V týchto rokoch popri futbale vyvíjajú činnosť aj šachisti a stolní tenisti. Nakoľko tento názov v terajšej dobe stráca na aktuá1nosti aj z hľadiska finančného krytia činnosti, pripravuje sa prechod na názov, v ktorom by bol zjavný predovšetkým vplyv a spoluúčasť obce t.j. Obecný futbalový klub Bučany v skratke OFK Bučany. Momentálne je činnosť klubu zameraná predovšetkým na futbalové dianie. V polovici 90. rokov sa uskutočnila rozsiahla rekonštrukcia areálu športového klubu. Vybudovalo sa vkusné oplotenie zo severnej aj západnej strany. Bola postavená nová krytá západná tribúna s kapacitou dvesto miest na sedenie, udržuje sa v kvalitnom stave trávnatá hracia plocha. Koncom 90. rokov sa vybudovala plynofikácia všetkých kabín v tribúne, Zrekonštruovali sa všetky miestnosti tým, že sa opravili steny a vymaľovali. Urobila sa aj rekonštrukcia strechy, ktorá bola v dezolátnom stave. Nateraz sa pripravuje zásadná rekonštrukcia objektu šatní a sociálnych priestorov, pri ktorej bude nutná aj spoluúčasť obecných orgánov.

Telovýchovná jednota v súčasnosti eviduje 98 členov. Z týchto podstatnú časť tvoria aktívni športovci účinkujúci v žiackom dorasteneckom a seniorskom futbalovom kolektíve. Žiaci hrajú tohto času v okresnej súťaži, dorastenci okresné majstrovstvá a seniorské mužstvo futbalistov hrá v okresnej súťaži, kde po jesennej časti obsadilo 4. miesto.

Popri účasti na súťažiach patrí k tradičným aktivitám TJ každoročné usporiadanie turnaja o Pohár starostu obce, ktorého sa zúčastňujú popri domácom vždy ďalšie tri pozvané futbalové oddiely. Rovnako príprava podujatí pre mládež a deti patrí neodmysliteľne k činnosti TJ. Známe sú predovšetkým hry pri táborovom ohni. Mládežnícke tanečné zábavy, ako aj spoluúčasť miestnych športovcov pri tradičnom stavaní "mája". Do budúcnosti by sme chceli poriadať aj žiacky turnaj, na ktorom by sa zúčastnili aj žiaci z okolitých dedín.

Zámerom TJ je rozšíriť záber športových činností občanov smerom od pasívneho k aktívnemu spôsobu využívania športu v záujme zdravého spôsobu života. 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

web - Nyáryovská kúria

navstevalekara.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka