Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

OZ PAPILIO ALIS - Inštitút rozvoja osobnosti

Občianske združenie PAPILIO ALIS – Inštitút rozvoja osobnostiObčianske združenie PAPILIO ALIS – Inštitút rozvoja osobnosti začalo svoju činnosť registráciou na MV SR dňa 05.09.2013. Názov PAPILIO ALIS pochádza z latinčiny a znamená „Motýlie krídla”. Motýle sú symbolom zmeny, radosti a harmónie. Učia nás, že každej výraznej pozitívnej zmene v našom živote väčšinou predchádzajú náročné obdobia naplnené problémami a bolesťou, či už fyzickou, psychickou alebo duševnou. Je dôležité si však uvedomiť, že bolesť je prirodzenou súčasťou života, a práve ona by nás mala viesť k pochopeniu, prijatiu a pozitívnej zmene. Vyžaduje si to však vynaloženie značného úsilia a vôle človeka pracovať na sebe, na rozvíjaní svojej osobnosti, ktorá vedie k celkovej životnej harmónii s okolitým svetom, no predovšetkým so sebou samým.

Cieľ a poslanie združenia

Cieľom a poslaním nášho združenia je pomoc ľuďom v nepriaznivých životných situáciách, podpora všestranného rozvoja ich osobnosti a zdravého životného štýlu prostredníctvom organizovania výchovných, vzdelávacích, poradenských, voľnočasových a iných aktivít.

Naša činnosť je zameraná na tri oblasti:

  • Rozvoj osobnosti a sociálna prevencia – ktorú vedie PhDr. Erika Trebatická -špecializuje sa  na rozvoj osobnosti, sociálnu prevenciu a poradenstvo v oblasti osobnostných, partnerských, rodinných, výchovných a iných problémov.
  • Zdravý životný štýl – na ktorú sa zameriava Mgr. Marta Krišková,  jej cieľom je   formovanie zodpovednosti  v starostlivosti o zdravie tak telesné, ako i duševné.
  • Pozitívny prístup k životnému prostrediu – za ktorú zodpovedá Ing. Jana    Brezovanová a zameriava sa na formovanie pozitívneho prístupu k životnému prostrediu.

Kto sa môže na nás obrátiť

Naše poradenstvo a aktivity sú venované širokému spektru záujemcov, deťmi v predškolskom veku počnúc, cez mládež, rodičov, dospelú populáciu a seniormi končiac. Ponuku našich aktivít môžu taktiež využívať aj právnické osoby - samosprávy, školy a školské zariadenia, neziskové organizácie, zariadenia sociálnych služieb, detské domovy a iné organizácie.

Ponuka aktivít komplexného projektu „NA CESTE ZA HARMÓNIOU”

 

Aktivity pre deti

Pre deti sú pripravené špecifické  programy zamerané na rozvoj osobnosti dieťaťa s témami: Spoznaj seba – spoznáš iných, Dôveruj si pri hre i v škole, Radostne k zodpovednosti, Objav poklad v slovách, Na problémy s pokojom a úsmevom, Kľúč k šťastným vzťahom.

Ďalšiu aktivitu pre deti v rámci rozvoja osobnosti, zdravého životného štýlu i ochrany životného prostredia predstavuje komplexný detský program „Harmónia dieťaťa”, ktorý obsahovo i tematicky nadväzuje na jednotlivé programy oblasti rozvoja osobnosti a je obohatený o oblasti starostlivosť o zdravie a zdravý životný štýl i ochrana životného prostredia.

Bližšie informácie o detských aktivitách i o metódach práce  nájdete aj na našej stránke www.papilio-alis.sk (Ponuka programov)

Aktivity pre dospelých

Centrálnou  aktivitou pre dospelých záujemcov je kurz rozvoja osobnosti, ktorého obsahovou náplňou sú nasledovné témy:

sebapoznanie, sebahodnotenie, sebaúcta, sebaláska, zdravé sebavedomie, strachy, očakávania predstavy, prevzatie zodpovednosti, motivácia, umenie komunikácie, asertivita, stres a jeho zvládanie - súčasťou sú i  relaxačné cvičenia a psychohygiena, riešenie konfliktov, emócie, vzťahy, zmysel života a sebarealizácia

V nadväznosti na kurz sú organizované stretnutia encounterovej skupiny a jednotlivé semináre osobného rozvoja pre dospelých záujemcov, v rámci ktorých sú jednotlivé témy podrobne rozpracované.

 

Viac informácií o našom združení a podrobné informácie o všetkých aktivitách (pre deti i dospelých) nájdete na: www.papilio-alis.sk

KONTAKT:

PhDr. Erika Trebatická – predseda OZ, 0905 259 136
Ing. Jana Brezovanová – podpredseda OZ, 0905 669 070
Mgr. Marta Krišková – spoluzakladateľka OZ, 0944 048 425

PAPILIO ALIS – Inštitút rozvoja osobnosti
Bučany 670, 919 28

web: www.papilio-alis.sk
e-mail: papilio.alis1@gmail.com


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

web - Nyáryovská kúria

navstevalekara.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka