Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Uctili sme si tých, ktorým ďakujeme za veľa

Oznamy

Odpisy vodomerov

Pracovník TAVOS-u bude od 19.09.2019 do 01.10.2019 robiť odpisy vodomerov. Žiadame občanov, aby sprístupnili vodomerné šachty, prípadne nechali stav vodomeru na viditeľnom mieste.
viac...


 

Súkromná základná umelecká škola

Bučany ponuka SUZUS


Súkromná základná umelecká škola
otvára v školskom roku 2019/2020 priamo na Vašej škole tieto umelecké odbory
VÝTVARNÝ
Výtvarný ateliér a Počitačová grafika
Kontakt: ...viac...


 

Oznamy a udalosti v archíve

Oznamy

Bučany na vlnách Rádia Regina

Rádio Regina

V nedeľu 21. januára o 11.00 h odvysielalo Rádio Regina Západ v rámci relácie Zvony nad krajinou hodinovú reportáž o živote v našej obci. V piatok 12. januára ju v Bučanoch nahrávali redaktori  Hana M ...viac...


 

Zápasy tohto týždňa

Zápasy tohto týždňa
 

Zápasy tohto týždňa

Zápasy tohto týždňa
 
Položky 1-3 z 289

Uctili sme si tých, ktorým ďakujeme za veľaVytlačiť
 

Posedenie dôchodcov 2016Prišla jeseň, obdobie pre mnohých najkrajšie v roku. Príroda sa zaodela do pestrých farieb. Čas ako stvorený na prechádzky. Je to obdobie, kedy bilancujeme rok- čo sme dosiahli za minulé obdobie, akú úrodu sme dopestovali, či sme nemohli urobiť niečo inak- možno lepšie. Podobným obdobím svojou jeseňou života prechádzajú aj naši spoluobčania, ktorí si životom čo to preskákali. Sú to naši dedkovia, babičky, mamičky a oteckovia, ktorí tvrdo pracovali aby sme sa mali lepšie.  Niektorí svoju jeseň života prežívajú spolu so svojimi blízkymi a ich jeseň je naozaj pestrá ako tá v prírode. Mnohí však sú opustení a nemôžu sa podeliť o svoje zážitky s rodinou.

Pre tých, ktorý dovŕšili 70 rokov a viac obec Bučany pripravila posedenie, ako býva zvykom každé dva roky. Tento rok padlo posedenie na 15.10.2016. Nadnesene môžeme povedať, že posedenie začalo skôr ako si všetci sadli k slávnostnému stolu. Za zvuku zvonov kostola sv. Margity Antiochijskej sa dávalo na známosť, že o 10:30 bude svätá omša venovaná našim spoluobčanom, ktorú celebroval náš pán dekan Ján Bašo. Touto sv. omšou sa prišli naši spoluobčania poďakovať  tomu, ktorý nad nimi držal po celé roky ochrannú ruku a ktorý pri nich stál v dobrom i zlom, v šťastí i chorobe- nášmu spasiteľovi Ježišovi Kristovi. Tato omša bola svojím spôsobom iná,  mala inú atmosféru. Najmä keď sa človek pozrel na oltár a videl tam bývalých miništrantov, ktorí možno poslednú sv. omšu odslúžili pred viac ako 60 rokmi. Takto sa vrátili do svojich detských čias, keď ešte sv. omše boli v latinskom jazyku.

Po sv. omši sa všetci presunuli do miestneho kultúrneho domu, kde ich čakal slávnostný obed a bohatý kultúrny program. Najskôr všetci prítomní pred vstupom do sály obdržali malú pozornosť od obce. Po usadení prítomných a doznení tónov dychovej hudby Bučianka, nasledoval príhovor starostu obce Bučany p. Šebestiána Lančariča a predsedníčky Jednoty dôchodcov Bučany p. Márii Kekeňovej. Po milých a povzbudivých slovách do ďalších rokov nasledoval prípitok, kde si všetci priali len to najdôležitejšie a to zdravie. Ďalším bodom programu bol chutný obed, o ktorý sa postarala pani kuchárka Jarmila Činčurová. O roznos obeda a servis počas celého posedenia sa starali zamestnanci obecného úradu a poslanci obecného zastupiteľstva. Počas obeda a po obede bolo počuť v sále smiech. Stretli sa tu mnohí kamaráti/tky ktorí sa dlho nevideli. Rozprávali si životné príbehy, ktoré v mladosti zažili. To bola pridaná hodnota tohto spoločného posedenia.

Ako sa blížila 14 hodina, bolo vidieť miernu nervozitu spojenú s očakávaním. Do Kultúrneho domu, začali prichádzať i mladšie ročníky. Príčina bola veľmi prostá. Od 14 hodiny začal koncert hudobnej skupiny DUO JAMAHA otca a syna Kotvanovcov. Koncert bol pripravený nielen pre účastníkov posedenia, ale aj pre širokú verejnosť, čo mnohí využili a zúčastnili sa koncertu.

DUO JAMAHA zaspievali najznámejšie piesne zo svojho repertoáru, ktoré ich preslávili na hudobnej stanici Šlágr TV. Vo väčšine prípadov sa zapájalo aj publikum, tie najpopulárnejšie piesne by snáď vedeli zaspievať aj odzadu. Po každej odohratej pesničke nasledoval búrlivý potlesk, čo znamenal, že sme trafili do čierneho pri výbere hudobného hosťa. Po dvojhodinovom koncerte sa posedenie pomaly začalo rozpúšťať. Ešte posledné fotografie s DUO-m  JAMAHA,  podanie rúk a prianie všetkého dobrého a môže sa ísť domov.

Na záver možno treba povedať, aby sme si vážili viac svojich starých rodičov a rodičov. Možno dať na ich radu, pretože za nimi sú roky skúseností. Viac ich počúvať a vnímať ich vnútornú krásu aj keď na ich tvári je vidieť vrásky a vlasy sú sfarbené do striebrista. Treba si uvedomiť, že sú to ľudia, bez ktorých by sme tu neboli. Boli to oni čo budovali to, kde môžeme teraz žiť a stavať na ich základoch. Starý človek nečaká materiálne veci, výlety, darčeky. Stačí, aby sme si ich viac všímali, počúvali, pochválili a pohladili. Takto vedia, že nám na nich záleží.

Na úplný záver treba dodať: DOVIDENIA V ROKU 2018

Fotogaléria z podujatia.

Ing. Peter Jablonický, poslanec Obecného zastupiteľstva


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

web - Nyáryovská kúria

navstevalekara.sk

webygroup
ÚvodÚvodná stránka